Ajax-B 1 – SVGG 1
Ajax B verliest in de slotfase drie dure punten tegen SVGG.
De openingsfase van de wedstrijd begon met een kopkans voor de thuisploeg en even later eveneens een vrije trap voor Ajax B, die de keeper uitstekend wist tegen te houden. Vervolgens kwam er in de 20e minuut een enorme kans voor SVGG. Hun speler kwam alleen voor de keeper te staan, maar wist niet te scoren. Dit zou niet de enigste keer zijn. Vijf minuten later kregen ze wederom een kans met een schot voor open doel. Maar ook deze bal werd over geschoten. In de laatste minuut van de eerste helft had SVGG nogmaals een vrije kans om op voorsprong te komen, maar ze kregen de bal er maar niet in.
Na de rust werd het grimmiger. Een voorzet van Ajax B speler Tom Reusen, zorgde ervoor dat Thijs Keizer een goede kopkans kreeg. De bal ging echter over. Er vonden steeds meer overtredingen en harde contactmomenten plaats. Na een kwartier moest een speler van SVGG het veld verlaten, na een tweede gele kaart. Er volgden een paar kleine kansen voor Ajax B, door Yoes Koskamp en later door Stephan Koch. Maar de thuisploeg wist niet te profiteren van het overtal.
Een incident in de 82e minuut zorgde voor flink wat reuring. Een vrije trap voor Ajax B werd te snel neergelegd, waardoor het een hands bal werd. Megchelen gooide een tweede bal in het veld en Ajax B speler Kasper Gosselink schopte die uit pure frustratie hard het veld uit. Echter belandde die bal loeihard in de dug-out van de tegenstander. Al verklaarde hij later zelf dat een polletje hem belette. Ook dit werd een rode kaart. Met tien tegen tien ging het verder. Het zag er naar uit dat Ajax B deze wedstrijd niet winnen ging.
Daan Roes had nog een laatste kans voor de thuisploeg in blessuretijd, maar het mocht niet baten. Nog een laatste aanval van SVGG vond plaats voordat de scheidsrechter zou afluiten. Van afstand werd dit echter een prachtig schot op doel en belandde in het net. De SVGG ploeg stormde uitzinnig juichend het veld op toen de wedstrijd daarna werd beëindigd. De 1-0 winst voor ze in Breedenbroek was een belangrijke zege. SVGG nadert Ajax B in de ranglijst. Volgende week moet het eerste elftal van Ajax B uit naar HMC 1. Hier zullen dan toch weer zo nodige drie punten moeten worden behaald.
Opstelling: Ralph, Luuk (Timo), Syb, Daan, Kasper, Daan, Thijs (Stephan), Chris, Tom, Finn, Yoes
Foto’s gemaakt door Hanneke Zweerink